MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Ochraniacze do łóżeczka
Dziecko

Ochraniacze do łóżeczka – co warto wiedzieć?

Ochraniacz do łóżeczka to bardzo  ważny element w pokoju każdego malucha. Przede wszystkim zapewnia on bezpieczeństwo dziecku, a także pełni szereg innych, ważnych kwestii. Warto wiedzieć, z czego są one wykonane i jakie jest ich zastosowanie. 

Co warto wiedzieć o ochraniaczach do łóżeczka?

Ochraniacz do łóżeczka oprócz zapewniania bezpieczeństwa maluchowi, zapobiegają także wkładaniu rączek i nóżek między szczebelki i sprawia, że pokoi staja się bardziej przytulny i klimatyczny. Bardzo ważne jest to, żeby niemowlak czuł się w łóżeczku komfortowo.

Każdy produkt wykonany jest z materiałów najwyższej jakości takich jak np. bawełna, welur, czy puch silikonowy. Wszystkie tworzywa są naturalne i bezpieczne, a także charakteryzują się oddychalnością, co eliminuje problem nadmiernego pocenia i przegrzewania. 

Ponadto poduszki oddzielające się od ściany są łatwe do utrzymania w czystości. Z powodzeniem można je prasować żelazkiem z funkcją pary, dzięki czemu będą wciąż świeże, wolne od alergenów i bakterii. 

Kiedy przydają się osłonki na łóżeczko 

Ochraniacze i warkocze do łóżeczka warto kupić na etapie urządzania pokoiku dla maluszka. Jest to także idealny pomysł na praktyczny i trafiony prezent dla noworodka. Jak wspomniano wcześniej, taki ochraniacz przydaje się także na późniejszym etapie rozwoju. Warto więc rozważyć jego zakup.

Oryginalne kształty poduszek 

Ochraniacze do łóżka dostępne są w wielu ciekawych kształtach i formatach. Świetnie się one sprawdzają zarówno w przypadku niemowlaków jak i większych dzieci, które mogą się do nich przytulać, co ułatwia samodzielne zasypianie. 

Wiele modeli osłonek na łóżeczko są wyposażone w takie elementy jak np. nóżki, uszy, ogony itd. które maluszek może ściskać i zgniatać, a tym samym kształtować motorykę małą. Są one bardzo mocno doszyte, dzięki temu nie ma obawy, że zostaną oderwane. Taki rozwój manualny na wczesnym etapie życia jest niezwykle ważny.

Podczas wyboru ochraniaczy znaczenie ma także kolorystyka. Poduszki w kolorze szarym, beżowym czy pastelowym z pewnością idealnie się wpiszą w każdą aranżację dziecięcej sypialni. Dostępne są także bardziej wyraziste barwy i wzory, które mogą pobudzić zmysły, a także wzrok malucha. 

Dostępne możliwości 

W sklepach można dostać naprawdę ciekawe rodzaje ochraniaczy na łóżeczko. Na uwagę z pewnością zasługują kolorowe i miłe w dotyku warkocze z weluru wełnianego, a także ochraniacz wałek. Serce każdego malucha i rodziców z pewnością zdobędzie także poduszka w kształcie smokozaura, jamnika, dinozaura, pieska czy jednorożca. Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystkie poduszki cieszą wzrok i świetnie wpasują się do każdego pokoiku. 

Jak wspomniano wcześniej, z czasem poduszki można przenieść do tapczanika, aby chronić większe dziecko przed uderzeniem główką o ścianę. Ochraniacze te świetnie chronią także przed zimnem. Z pewnością warto zapoznać się z dostępną ofertą.